Uludağ Üniversitesi Camii’nde sona gelindi

Medeniyet İnşaasına devam…
Mart 4, 2017
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’den Uludağ Üniversitesi Yeni Camii’ne ziyaret
Temmuz 20, 2017

Uludağ Üniversitesi’ne (UÜ) yapılması planlanan Üniversite Camii için toplantılar aralıksız devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içindeki Beştepe Millet Camii’nin mimarları tarafından hazırlanan proje, Uludağ Üniversitesi Camii Yaptırma Derneği tarafından beğeni kazandı.

UÜ Camii Yaptırma Derneği’nin Rektörlük B Salonu’nda düzenlediği son toplantıda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, proje çalışmalarında sona doğru gelindiğini açıkladı. Proje boyunca birçok farklı mimarlık firması ile görüş alışverişinde bulunduklarını kaydeden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, şöyle konuştu:

“Üniversitemizde yapılacak olan yeni camii çalışmalarında sona doğru geliniyor. En son Beştepe Camii’nin mühendis ve mimarları yeni bir proje ile karşımıza çıktılar. Yönetimdeki arkadaşlarımızın birçoğunun beğenisini kazandı. Bu proje üzerinde son düzenlemeler yapılıyor. Proje bize uygun hale getirilerek uygulamasına geçilecek. Önümüzdeki 26 Mayıs Perşembe günü saat:19.00’da Merinos Kongre ve Kültür Merkezi’nde Sayın Valimiz Münir Karaloğlu’nun da himayesinde bir gece düzenleyeceğiz. Burada Bursa eşrafına ve kamuoyuna cami projemizi takdim edeceğiz. Yeni camimizin en güzel şekilde hizmet verebilmesi için, öğrencilerimizin, akademisyenlerimizin, çalışanlarımızın ve tüm Bursa halkının faydalanabilmesi için projemizin en iyi şekilde planlanarak ortaya çıkması adına gayretlerimiz son safhaya gelmiştir. İnşallah yeni dönem öncesinde, 2016 yılı içerisinde temelleri atılarak hizmete sokmak için gayret sarf ediyoruz. Camii’nin temellerini de en geç Temmuz veya Ağustos ayı gibi atmayı planlıyoruz.”